InstallShield -2-

Daha önce InstallShield kullanımına değinmiştim. Bu yazımda daha çok görsel öğeleri nasıl kullanabileceğimize değineceğim.

Öncelikle hazırlamış olduğumuz setup programını açıyoruz başlangıç sayfasından üzerine tıklayarak. Karşımıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Burada kırmızı daire içine alınmış yere tıklıyoruz.

 

Açılan pencerede bir takım uygulamalar yaparak kurulum programımızı eğlenceli hale getireceğiz. Billabord kısmına tıklıyoruz. Sağda üstte aşağı doğru açılan ok işaretinden Windowed with Standart progress ‘i seçiyoruz. Bu seçim görsellerin daha sağlıklı olmasını sağlar. Images üzerinde sağa tıklayıp seçmek istediğimiz kadar görsele yer açıyoruz.

Aşağıdaki pencere, resimlerin üzerine tıkladığımızda açılır. NewBillBoard üzerine tıkladığımızda karşımıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Burada File Name kısmının sonunda yer alan noktalar üzerine tıklayarak kurulum aşamasında görmek istediğimiz görselleri seçiyoruz. Bu işlemi istediğimiz kadar devam ettirebiliriz. Şimdi de seçtiğimiz resimler üzerinde düzenlemeler yapabiliriz. Sağda ki tablodan resmin ekranda kalma süresini (Duration), nerede duracağını (Origin), koordinatlarını, efektlerini, arka plan rengini, resimler arasında ki geçişin nasıl olacağını seçebiliriz. Bu işlemi tüm resimler için ayrı ayrı uyguluyoruz.

 

Temayı değiştirmek için ise solda User Interface klasörü içindeki Dialogs’a tıklıloruz. Aşağıda gördüğümüz penreredeki gibi en uygun temayı seçebiliriz.

 

Son alarak kaydedip compile (derleme) ediyoruz ve setup programımız hazır. Compile etmek için aşağıda görülen kırmızı daire içine alınmış yere tıklarız.

 

Hazal Çıplak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s